Ponúkame Vám ubytovanie v Penzióne na Orave, v obci Lokca
Kontakt na telefónnom čísle 0903 200 871.
Máte nejaké otázky? Sem s nimi!
Vyberte si jazyk nasej stranky-> Slovensky
 Zaujímavosti na Orave...

Oravská priehrada (9km)

Oravská priehrada rozprestierajúca sa pri okresnom meste Námestove, sa ponúka ako výborné miesto na rekreáciu a oddych. V strede Oravskej priehrady sa nachádza Slanický ostrov umenia, kde po zatopených obciach (Oravské Hámre, Osada, Ústie, Slanica a časť Námestova) počas výstavby priehrady ostal iba kostol.

Oravský hrad (18km)

Oravský hrad sa nachádza v obci Oravsky Podzamok. Ponúka mnoho zaujímavých poznatkov z obdobia minulosti, keď Orava bola vystavená nebezpečenstvu pri severných hraniciach s Poľskom.

Najvyššia socha Krista na Slovensku (10km)

Nachádza sa v obci Klin. Týči sa do výšky 9,5 m na kopci Grapa, odkiaľ pozerá na okolitú krajinu. Spod jeho nôh je krásny výhľad nielen na Klin, ale aj na Oravskú priehradu, Námestovo, Vavrečku, Suchú Horu aj Roháče. Pri dobrom počasí dovidieť až do poľského Zakopaného na vrch Giewont. Monument na kopci Grapa v nadmorskej výške 686 metrov, rozpätie rúk má šírku 7 metrov, hmotnosť aj s podstavcom 23 ton. Je zatiaľ treťou kópiou slávnej brazílskej sochy na svete, druhou je 23 m vysoký Kristus Spasiteľ v portugalskom Lisabone.

Oravská lesná železnica (40km)

Ponúka možnost previezť sa úzkokoľajnou lesnou železnicou s úvraťovým systémom, ktorá spájala Kysuce s Oravou.

Hviezdoslavova hájovňa pod Babou Horou (??km)

V pôvodnej hájovni ktorú navštevoval P.O.Hviezdoslav a ktorá v roku 1912 vyhorela /na jej základoch bola postavená súčasná budova/ sa v roku 1904 narodil prozaik Milo Urban. Jemu je venovaná výstava v susednom objekte, ktorý patrí do areálu hájovne.

Skanzen vo Vychylovke (??km)

Jeden z najväčších skanzenov na Slovensku dokumentuje spôsob života a kultúry kysuckého ľudu v minulosti. Obsahuje 34 obytných, hospodárskych, spoločenských, technických a sakrálnych stavieb. Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea v Čadci je lokalizovaná do doliny Chmúra v katastri obce Nová Bystrica, časť Vychylovka, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce a je vzdialená len niekoľko kilometrov od obce Oravská Lesná.

Moderný AQUAPARK v ORAVICIACH (??km)

Bazény sú v prevádzke 12 mesiacov v roku. V areáli sa nachádzajú šatne, reštaurácie, bistro, kaviareň, záhradná kaviareň, veľký športovo – relaxačný bazén, veľký a malý relaxačný bazén, ochladzovací bazén, masážna miestnosť. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chŕliče, masážne trysky Súčasťou vybavenia aquaparku sú lehátka.